Vážení zákazníci, jelikož naši dodavatelé jsou převážně z evropských zemí ( Německo, Rakousko, Itálie ), může docházet k mírnému zpoždění dodávek zboží v souvislosti s epidemií COVID-19 . Děkujeme za pochopení.

Výstružníky

V této kategorii najdete výstružníky ruční nebo strojní. Výstružníky slouží  k přesnému opracování vyvrtaných a vyhrubovaných otvorů. Jeho pomocí lze dokončovat válcové nebo kuželovité otvory. Při samotném vrtání nelze dosáhnout vysoké přesnosti. Při větší požadované přesnosti se proto nejdříve vyvrtá menší otvor a ten se potom přesněji opracuje pomocí výstružníku. S jeho pomocí se odebere maximální vrstva 0,5 mm materiálu. Výstružník je víceřezný nástroj se 4 až 18 řeznými břity. Břity jsou po obvodu rozmístěny s nepravidelnými odstupy, aby byl lépe dosažen přesný tvar otvoru.
Výstružníky dělíme na ruční a strojní. Ruční výstružníky mají dlouhou břitovou část pro lepší vedení v otvoru. Jeho stopka je zakončena čtyřhranem. Strojní výstružníky má kratší břitovou část, upínací část může být jako válcová nebo kuželová stopka.
Při upínání výstružníků se používají tzv. volné vložky, které umožňují malý pohyb výstružníku kolmo k ose otáčení. Tak je výstružník veden předvrtaným otvorem, což vede k vyšší přesnosti obrábění.

 

Nejprodávanější

320
11605132011605
Značky
Varianta

Stránka 1 z 21 - 501 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 21 - 501 položek celkem