Vážení zákazníci, jelikož naši dodavatelé jsou převážně z evropských zemí ( Německo, Rakousko, Itálie ), může docházet k mírnému zpoždění dodávek zboží v souvislosti s epidemií COVID-19 . Děkujeme za pochopení.

Diamantové kotouče

Diamantové řezné kotouče univerzální na stavební materiály nebo speciální na beton, asfalt, kámen, obkladačky, keramiku a dlažbu i další materiály. Nakoupit můžete diamantové kotouče do úhlové brusky, ruční motorové řezačky i stolní pily.
Každý diamantový kotouč tvoří kovový nosič (největší viditelná část kotouče) a tzv. segmenty, které jsou na tomto nosiči navařené. Segmenty se k nosiči kotouče nejčastěji přivařují laserem nebo spékají. Zatímco kovový nosič není z hlediska kvality kotouče nijak zvlášť zajímavý, složení segmentu je naprosto klíčové. Během řezání diamantovým kotoučem dochází k rovnoměrnému opotřebovávání segmentu – pojiva i diamantů. Díky tomu, že se obě části segmentu opotřebovávají současně, dochází postupně k obnažování nových a nových diamantových zrn. A to až do té doby, než se spotřebuje celý segment. Poté již musíte diamantový kotouč vyměnit.

Při výběru diamantového kotouče si dejte pozor také na to, abyste skutečně koupili diamantový kotouč. Některé levné „diamantové“ kotouče z hobby marketů totiž namísto diamantu mají v pojivu částečky nějakého levného kovu, které se pak při řezání kroutí, pálí a vůbec dělají všechno možné, jenom neřežou.

Celoobvodové kotouče s nepřerušovaným segmentem jsou vhodné pro řezání velmi tvrdých materiálů, např. keramiky, glazovaných obkladů nebo skla. Jejich největší výhodou je hladký a čistý řez, bez vyštípaných okrajů. Nevýhodou, že se rychle zahřívají a musíte je hodně chladit.

Segmentové kotouče, tedy s přerušovaným segmentem, uplatníte při řezání běžných stavebních materiálů – betonu, armovaného betonu, asfaltu, zdiva, kamene atp. Nevýhodou těchto kotoučů je trošku hrubší řez, výhodou pak rychlejší řezání, lepší chlazení a vynášení odbroušeného materiálu ven z řezu. Se segmentovými kotouči můžete řezat i na sucho – bez nutnosti chlazení vodou, ale kotouč pak výrazně více práší a rychleji ubývá.

V naší nabídce najdete diamantové kotouče Norton Clipper, Atlas, Cedima, Clever Diamond

 

Nejprodávanější

229
356412293564
Značky
Průměr kotouče

Stránka 1 z 2 - 34 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 34 položek celkem