Vážení zákazníci, z důvodu dovolené budou objednávky od 30.6. do 6.7. vyřizovány až 7.6. Děkujeme za pochopení

Diamantové kotouče

Diamantové řezné kotouče univerzální na stavební materiály nebo speciální na beton, asfalt, kámen, obkladačky, keramiku a dlažbu i další materiály. Nakoupit můžete diamantové kotouče do úhlové brusky, ruční motorové řezačky i stolní pily.
Každý diamantový kotouč tvoří kovový nosič (největší viditelná část kotouče) a tzv. segmenty, které jsou na tomto nosiči navařené. Segmenty se k nosiči kotouče nejčastěji přivařují laserem nebo spékají. Zatímco kovový nosič není z hlediska kvality kotouče nijak zvlášť zajímavý, složení segmentu je naprosto klíčové. Během řezání diamantovým kotoučem dochází k rovnoměrnému opotřebovávání segmentu – pojiva i diamantů. Díky tomu, že se obě části segmentu opotřebovávají současně, dochází postupně k obnažování nových a nových diamantových zrn. A to až do té doby, než se spotřebuje celý segment. Poté již musíte diamantový kotouč vyměnit.

Při výběru diamantového kotouče si dejte pozor také na to, abyste skutečně koupili diamantový kotouč. Některé levné „diamantové“ kotouče z hobby marketů totiž namísto diamantu mají v pojivu částečky nějakého levného kovu, které se pak při řezání kroutí, pálí a vůbec dělají všechno možné, jenom neřežou.

Celoobvodové kotouče s nepřerušovaným segmentem jsou vhodné pro řezání velmi tvrdých materiálů, např. keramiky, glazovaných obkladů nebo skla. Jejich největší výhodou je hladký a čistý řez, bez vyštípaných okrajů. Nevýhodou, že se rychle zahřívají a musíte je hodně chladit.

Segmentové kotouče, tedy s přerušovaným segmentem, uplatníte při řezání běžných stavebních materiálů – betonu, armovaného betonu, asfaltu, zdiva, kamene atp. Nevýhodou těchto kotoučů je trošku hrubší řez, výhodou pak rychlejší řezání, lepší chlazení a vynášení odbroušeného materiálu ven z řezu. Se segmentovými kotouči můžete řezat i na sucho – bez nutnosti chlazení vodou, ale kotouč pak výrazně více práší a rychleji ubývá.

V naší nabídce najdete diamantové kotouče Norton Clipper, Atlas, Cedima, Clever Diamond

 

Nejprodávanější

229
356412293564
Značky
Použití
Průměr kotouče

Stránka 1 z 3 - 55 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 55 položek celkem