Vážení zákazníci, z důvodu dovolené budou objednávky od 30.6. do 6.7. vyřizovány až 7.6. Děkujeme za pochopení

Závitovací nástroje

V této kategorii najdete široký výběr ručních a strojních závitníků, kombinované závitníky, závitová očka, vratidla nebo kompletní sady závitníků.
Závitník se používá pro vytvoření závitů ve válcovém otvoru v materiálu. Buď se používá sada tří závitníků, které postupně vyříznou požadovaný závit (označeny jsou obvykle jedním a dvěma proužky, třetí – kalibrační závitník je bez proužku). První závitník bere 60%, druhý 30% a třetí 10% materiálu. Pro vrtání děr v průmyslové výrobě bývá používán jediný – strojní závitník, umožňující dokončit operaci bez výměn nástroje.
Ruční závitníky pro ruční závitování pomocí vratidla. V sadě jsou 3 kusy, u závitníku s jemným stoupáním 2 kusy. Jsou univerzální – pro různé typy otvorů. Lze je objednat samostatně , nebo jako kompletní sadu.
Strojní závitníky umožńují vyříznutí závitu během jediné operace. Upínají se do sklíčidla, nebo do závitořezné hlavy.
Závitníky se většinou vyrábí z nástrojové oceli (NO) – použití: protahování závitů, malá kusová výroba. Z této oceli se vyrábí závitová očka, ruční a maticové závitníky, rychlořezné oceli (HSS, HSSE) – výrazně tvrdší a pevnější materiál, ze kterého se vyrábějí všechny typy nástrojů – delší životnost ostří. Produktivní HSSE ocel je vhodná pro velké série strojního závitování, HSSE oceli s povlakováním (většinou nitrid titanu) – zvyšuje jeho otěruvzdornost a tím prodlužuje životnost ostří závitníku. Vhodné pro velké série závitů a tvrdší a houževnatější materiály, nebo z tvrdokovu – nejtvrdší materiál na vysoce legované oceli.

 

Nejprodávanější

84
1834718418347
Značky
 
Použití
Varianta
Závit x stoupání

Stránka 1 z 42 - 986 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 42 - 986 položek celkem