Elektrocentrály 400V

Nejprodávanější

EP6500T
ZDARMAZDARMA
Elektrocentrála Europower EP6500T
Skladem do 48 hodin
Kód: EP6500T
 
44 990 Kč
(37 182 Kč bez DPH)
1 položek celkem
EP6500T
ZDARMAZDARMA
37 182 Kč bez DPH
44 990 Kč

Třifázová elektrocentrála Europower EP6500T s ručním startem a provozním výkonu alternátoru 7 / 6,5kVA

Kód: EP6500T

Třífázové benzínové elektrocentrály jsou (stále) nejběžnějším typem na trhu. Elektrocentrály 400V mají většinou zásuvky na  230V/400V nebo pouze samostatně na 400V. Jsou vhodné pro stavební práce, elektrické nářadí nebo je také můžete využít v domácnostech či na chalupách. Obvykle mají nižší spotřebu paliva než dieselové generátory a dosahují dobrých výkonových hodnot – i když ne tak vysokých jako dieselové generátory ve stejné třídě. Na druhou stranu benzinové generátory obvykle pracují o něco tišeji a mají hladší chod než dieselové generátory se stejným výkonem. 
Benzínové elektrocentrály se snadno startují za studena. Díky nižší konstrukční hmotnosti oproti dieselovým elektrocentrálám je přeprava benzinových agregátů  jednodušší. Pořizovací cena benzinových jednotek je spíše mírná. 
V naši nabídce si můžete vybrat elektrocentrály značek Honda, Pramac, Europower, MW tools.

 #ShowMore#

Při výběru správné elektrocentrály je důležité brát zřetel na spotřebiče, které budete generátorem napájet. 

Typy spotřebičů:

  1. Odporové (ohmické) - nevyžadují vytvoření elektromagnetického pole ani rozběhový proud. Je možnost připojit do max. činného výkonu elektrocentrály ve Wattech.  Při výběru stačí počítat s rezervou elektrocentrály 10%.
  2. Indukční - Sinusoida proudu je posunutá oproti sinusoidě napětí. Vyžadují vytvoření elektromagnetického pole, případně rozběhový proud. Indukční spotřebiče potřebují 2 násobek kapacity.

Rozběhový proud - některé spotřebiče vyžadují v momentě zapnutí větší či menší rozběhový proud (až 8 násobek) a můžou způsobit úplný pokles napětí alternátoru. 

Obvyklé spotřebiče s velkým rozběhovým proudem:

- elektromotory s rozběhovým kondenzátorem ( okružní pily, sekačky, rotační čerpadla) 
- zařízení s rozběhem proti odporu - kompresory, kalové a ponorné čerpadla, vysokotlaké myčky, svářečky s obloukem

×

Splátková kalkulačka ESSOX