Tiché kompresory

Tiché kompresory se vyznačují velmi nízkou hlučností, tím pádem je bezproblémové použití například v bytě, kanceláři atd.. Měl by být váš kompresor na stlačený vzduch tichý a zároveň vám přesně sedět? Žádný problém. Máme ten správný model pro každou oblast použití: bez ohledu na to, zda chcete svůj přístroj používat v zubních klinikách nebo laboratořích, v lékařské technice, v potravinářském průmyslu nebo kdekoli jinde. Vyberte si ihned, který tichý kompresor potřebujete. 

#ShowMore#

Měl by být váš kompresor stlačeného vzduchu tichý? 

Existují různé způsoby měření objemu kompresorů stlačeného vzduchu: hladina akustického tlaku LPA ve vzdálenosti 4 m podle 79/113 EWG, L(PA4) a hladina akustického výkonu LWA podle DIN EN ISO 3744 (RL 2000 /14/EG). Obě hodnoty jsou uvedeny v decibelech, ale nesmí se zaměňovat - jsou založeny na různých metodách měření: Hladina akustického tlaku závisí na tom, jak daleko jste od zdroje zvuku. Hladina akustického výkonu je na druhé straně nezávislá na prostoru a vzdálenosti.

Hladina akustického výkonu charakterizuje vznik hluku, kupř. B. způsobené tichým chodem kompresoru za specifických provozních podmínek. Důležité: Hladina akustického výkonu technických zdrojů zvuku je obvykle o cca 10 až 15 dB vyšší než hladina akustického tlaku při měřicí vzdálenosti 1m.

Kdy je tichý kompresor tichý? Srovnání objemu založené na environmentálních příkladech:

 • 30 dB: zvuk vlastního dechu
 • 40 dB: tichá knihovna
 • 60 dB: zábava pro 2 osoby
 • 70 dB: vysavač ze vzdálenosti 1 m
 • 85 dB: Průměrný silniční provoz
 • 90 dB: dieselový motor na vzdálenost 10 m
 • 100 dB: sbíječka
 • 130 dB: práh bolesti

Otázka definice: kdy se mluví o tichém kompresoru?

Chcete vědět, zda je váš tichý kompresor skutečným tichým kompresorem nebo tichým kompresorem? Pak pomáhá pohled na objem udávaný výrobcem. Hladinu hluku udávanou v dB(A) lze u kompresorů zhruba rozdělit do tří rozsahů hlasitosti. Pod 60 dB se mluví o tichých kompresorech, mezi 60 a 70 dB o tichých kompresorech a nad 70 dB jsou kompresory hlučnější. S kompresorem s tichým chodem od značkového výrobce, jako je Elmag, Airpress, MGF, Bamax , jste při bližším pohledu téměř vždy v zelené, tedy nízkohlučné oblasti - olejem mazané modely lze dokonce všechny označit jako šepot kompresory.

Důležité: Než si koupíte tichý kompresor, zkontrolujte, zda takový tichý kompresor opravdu potřebujete. Každý totiž vnímá provozní hluk, kmitání a vibrace jinak. Jednoduše otestujte své vnímání hlasitosti porovnáním objemů pomocí běžných předmětů (např. vysavačů a podobně).

Oblasti použití pro (šeptající) tiché kompresory

Medicínsko-technická oblast:
Pro všechny práce, které musí probíhat přímo u kompresoru, se doporučuje tichý kompresor. Zejména v lékařské technice je nanejvýš důležité, aby pro různé aplikace lékařské techniky panovala klidná pracovní atmosféra. Bezolejové kompresory jsou zde často obzvláště žádané.

Dílny:
Obecně je lepší pracovat na pracovištích, kde je nižší hluková zátěž. Firmám se proto vždy vyplatí vybavit dílny kompresory s tichým chodem. To umožňuje pracovat klidně a soustředěně, i když je kompresor stlačeného vzduchu přímo u uživatele, kupř. B. v lakovnách nebo zlatnictvích.

Zubní laboratoře:
Pro pracovní prostory s nejvyššími požadavky na kvalitu, např. B. Laboratoře, kompresory Whisper jsou dobrou volbou. Často se zde používají i bezolejové modely, aby se vyráběl co nejčistší stlačený vzduch. Pokud jej potřebujete ještě čistší, vyberte si tichý kompresor s vnitřně potaženou nádobou a přídavnými filtry.

Potravinářský sektor:
Ve firmách, kde je vyžadována práce i v noci, např. B. v potravinářském průmyslu záleží na správném objemu. Jednak proto, že mnoho zaměstnanců v této oblasti spolupracuje a jednak proto, že různé předpisy na ochranu proti hluku, jako je kupř. B. v blízkosti obytných čtvrtí, nutno respektovat.

Hobby oblast:
Pokud se hobby a renovační práce s kompresorem stanou zátěžovou zkouškou, měli byste přemýšlet o přechodu na tišší kompresor. Protože i v soukromém sektoru má smysl, pokud je použitý kompresor tichý. Nezáleží na tom, zda měníte pneumatiky, pumpujete míče nebo instalujete soklové lišty. Vaše rodina a sousedé vám poděkují, pokud bude situace trochu klidnější.

Přehled výhod kompresorů s tichým chodem:

 • umožňují provoz bez hluku a vibrací
 • jsou praktické a přenosné díky svému kompaktnímu designu
 • jsou ideální pro instalaci přímo na pracovišti
 • vám umožní pracovat i v době odpočinku
 • umožňují práci chráněnou proti hluku přímo u kompresoru
 • jsou k dispozici ve verzích mazaných olejem a bez oleje
 • existují také velmi tiché kompresory s hlučností až 35 dB(A)
 • lze kombinovat s mnoha doplňky, jako jsou sušičky, přídavné filtry a ochranné kryty

Při práci s kompresory s nízkou hlučností byste měli mít na paměti:

1. Bezpečnost na prvním místě!

Už jen proto, že je kompresor na stlačený vzduch tišší, není radno výkon zařízení podceňovat. Stejně jako u běžných kompresorů lze dosáhnout tlaků až 10 barů. Takže každý, kdo pracuje přímo vedle kompresoru, by měl vždy dodržovat doporučená bezpečnostní opatření, jako např B. nosit ochranné brýle nebo ochranu sluchu!

2. Záleží na správném větrání!

I tiché kompresory jsou rády bezprašné, suché a nepříliš studené. Je však nezbytné, abyste svůj nízkohlučný kompresor během provozu neumisťovali do uzavřené skříně. Vždy musí být zajištěno dostatečné větrání a vzdálenost od stěny. S návodem na stavbu protihlukových krabic pro kutily je proto třeba zacházet opatrně.

3. Bezpečné postavení je základ a konec všeho!

Kompresor může spolehlivě a bezporuchově pracovat pouze tehdy, má-li bezpečný základ. To samozřejmě platí i pro tiché kompresory a tiché kompresory. Ty jsou často vybaveny nastavitelnými gumovými nožičkami s extra nízkými vibracemi. Využijte nastavitelnosti a vyrovnejte tichý chodec přesně pomocí vodováhy.

Nějaké otázky? Pak nám zavolejte – rádi si na vás uděláme čas!

Kontaktujte nás!
Telefon: +420 603 319382

Nejprodávanější

Kompresor bezolejový Airpress LMO3-210, 0,5 kW, 10bar
ZDARMAZDARMA
 
11 390 Kč
(9 413 Kč bez DPH)
kompresor-bezolejovy-airpress-l5-210-0-55-kw--10bar
ZDARMAZDARMA
 
19 790 Kč
(16 355 Kč bez DPH)
kompresor-bezolejovy-airpress-l6-105-0-45-kw--8bar
 
3 998 Kč
(3 304 Kč bez DPH)
3 položek celkem
Kompresor bezolejový Airpress LMO3-210, 0,5 kW, 10bar
ZDARMAZDARMA
9 413 Kč bez DPH
11 390 Kč

Malý bezolejový kompresor Airpress LMO3-210 se vzdušníkem 3l v rámu, plnící výkon 55 l/min. Velmi malá hlučnost, pouze 74 dB.

Kód: 36748
kompresor-bezolejovy-airpress-l5-210-0-55-kw--10bar
ZDARMAZDARMA
16 355 Kč bez DPH
19 790 Kč

Malý bezolejový kompresor Airpress L5-210, plnící výkon 55 l/min. Velmi malá hlučnost, pouze 61 dB.

Kód: 36753
kompresor-bezolejovy-airpress-l6-105-0-45-kw--8bar
3 304 Kč bez DPH
3 998 Kč

Malý přenosný bezolejový kompresor Airpress L6-105, plnící výkon 48 l/min. Velmi malá hlučnost, pouze 66 dB.

Kód: 36738
×

Splátková kalkulačka ESSOX