Pneuhustiče

Potřebujete pneuhustič, manometr nebo náhradní díl k pneuhustičům? Pak jste u nás správně. V naší nabídce pneuhustičů na stlačený vzduch a jejich příslušenství, najdete vše, co potřebujete pro práci související s tlakem v pneumatikách. Od klasických analogových pneuhustičů pro hobby mechaniky, kalibrované analogové pneuhustiče do profesionálních servisů až po digitální pneuhustiče  Procházet nyní!

Příslušenství

Máte pneuhustič a spadl Vám, pokazil se manometr, špatně doléhá koncovka  a už utíká stlačený vzduch kolem, nebo Vám hadička praskla. Nevadí. Podívejte se na nabídku, vyberte správný náhradní díl a vše bude zase dokonale fungovat.

#ShowMore#

Pneuhustič: Proč by jej měl mít každý

Pomocí pneuhustiče nebo zařízení na huštění pneumatik můžete naplnit pneumatiky motorových vozidel, nákladních automobilů, motocyklů, jízdních kol atd. vzduchem a zkontrolovat příslušný tlak v pneumatikách . Přesvědčivá výhoda hustilky pneumatik: Nepotřebujete žádnou cizí pomoc , abyste zvládli zkontrolovat tlak v pneumatikách na vozidle – k praktické huštěni pneumatik stlačeným vzduchem stačí připojit kompresor. S vlastním zařízením si ušetříte cestu na čerpací stanici nebo do dílny při každoroční výměně pneumatik a naplníte pneumatiky pohodlně doma.

Důležité: I mimo sezónu výměny pneumatik je kontrola tlaku v pneumatikách nejvyšší prioritou! Protože: Nesprávný tlak může vést k předčasnému opotřebení pneumatik a  může zhoršit bezpečnost jízdy a spotřebu paliva. S pneuhustičem pro váš domov jste na bezpečné straně a můžete kdykoli měřit a upravovat tlak v pneumatikách.
Díky různým adaptérům lze hustilku pneumatik flexibilně použít také k plnění nafukovacích lehátek, míčů a podobně.  Zde najdete zařízení na huštění pneumatik, sady k huštění pneumatik a příslušenství v široké škále provedení a od známých výrobců Bamax, Airpress, ANI..

Upozornění: Výrobci často používají termíny zkoušečka tlaku v pneumatikách, pneuhustič, měřič huštění pneumatik. Existují ale i měřiče tlaku v pneumatikách, které jsou určeny výhradně pro měření tlaku v pneumatikách. Rozdíl oproti pneuhustičům: Tato zařízení nemají žádnou funkci plnění.

Klasická struktura oblíbeného nástroje

Obrázek: Analogový pneuhustič kalibrovaný

 • 1. Manometr
 • 2. Kalibrace
 • 3. Spoušť
 • 4. Odvzdušňovací ventil
 • 5. Ostnaté kování
 • 6. Momentová zástrčka
 • 7. Nástavce a adaptéry


Pneuhustiče se vyznačují kompaktním designem a snadnou manipulací . Co mají všechny modely společné, je rukojeť se spouští , která umožňuje proudění stlačeného vzduchu do pneumatiky. Většina Pneuhustičů má také vypouštěcí ventil pro vypuštění vzduchu , jak je znázorněno červeně na obrázku. Tlak v pneumatice se zobrazuje na nárazuvzdorném tlakoměru v analogových zařízeních na huštění pneumatik - v digitálních verzích přebírá funkci tlakoměr s displejem. Součástí dodávky je obvykle plnicí hadice , na které je vpředu umístěna koncovka pro připojení na ventil pneumatiky. Některé modely jsou dostupné v sadě s různými nástavci, takže se vyplatí zařízení porovnat. Vysoce kvalitní hustilky pneumatik jsou z výroby k dispozici také v kalibrovaných verzích,  Pro všechna zařízení pro huštění pneumatik platí následující: Musí být připojena ke kompresoru pomocí příslušné zásuvné vsuvky .

Stručně řečeno: Pneuhustič na stlačený vzduch a její výhody

 • Praktický nástroj pro plnění pneumatik a kontrolu tlaku v pneumatikách
 • Lze flexibilně použít k nafukování míčů, nafukovacích matrací atd.
 • Praktický a lehký díky kompaktnímu designu
 • Snadné použití díky nekomplikované manipulaci
 • Lze použít doma i na cestách se standardním kompresorem
 • K dispozici s mnoha doplňky, jako je oficiální kalibrace nebo sada adaptéru

Nákup správného pneuhustiče: našich 5 nejlepších tipů

Existuje mnoho různých typů pneuhustičů a neustále přibývají nové inovativní pneuhustiče. I v našem obchodě je výběr obrovský. Pomocí následujících bodů vám pomůžeme najít ten správný hustič pneumatik pro vaše potřeby. Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás, náš tým vám rád poradí s perfektním huštěním pneumatik na stlačený vzduch.

 1. Je či není pneuhustič kalibrovaný?

Pokud chcete pneuhustič komerčně používat ve svém podnikání s automobily, je ze zákona vyžadován kalibrovaný manometr. Protože: Kalibrované přístroje prostě měří přesněji. Pokud jako soukromý uživatel preferujete přesnost, je lepší používat pneuhustič s kalibrací, která nemusí být nutně dražší. Vyplatí se srovnávat!

 1. Digitální nebo analogová hustilka pneumatik?

Klasický pneuhustič je stále k dispozici s analogovým tlakoměrem. Vysoce kvalitní analogové pneuhustiče mají velké, přehledné manometry se stupnicí po 0,1 baru. Digitální pneuhustiče díky digitálnímu tlakoměru měří ještě přesněji a v závislosti na modelu s přesností kupř. 0,05 bar.

 1. Tlakoměr v pneumatikách na čerpací stanici nebo ruční hustilka pneumatik?

Motoristé a provozovatelé čerpacích stanic znají přístroje, kterými lze na místě kontrolovat tlak v pneumatikách vozu. Tyto hustilky pneumatik jsou méně vhodné pro soukromé použití. Zde se doporučuje použití obyčejné pneuhustiče, která je připojena ke kompresoru a ovládá se pomocí spouště.

 1. Jednoduchý pneuhustič nebo profesionální verze?

Mezi běžnými pneuhustiči jsou velké rozdíly, které jsou dány především výbavou, přesností měření, kalibrací a v neposlední řadě cenou. Dobře si rozmyslete, co je pro vás opravdu důležité: Dlouhá připojovací hadice, kvalita připojovací hadice ( kvalitní pneuhustiče používají gumové hadice), ergonomická rukojeť pro nepřetržité používání, funkce automatického huštění pneumatik? Udělejte si s výběrem čas.

Musí být můj pneuhustič kalibrovaný? Vše, co souvisí s kalibrací měřicích zařízení

Co je kalibrace a kdo ji provádí?

Pojmem kalibrace se rozumí zkoušení měřicích zařízení jako jsou např. váhy, vodoměry, tlakoměry nebo pneuhustiče. Dodržení zákonných požadavků na kalibraci se kontroluje v rámci mezí chyb kalibrace . Toto upravuje zákonodárce v „zákoně o uvádění měřidel na trh a jejich uvádění na trh, jejich používání a kalibraci a také o hotově balených předmětech (zákon o měření a kalibraci – MessEG)“. V Česku jsou za legální metrologii odpovědné kalibrační úřady.

Jaká měřící zařízení je třeba kalibrovat?

Kdykoli je veřejný zájem na co nejpřesnějším měření měřících přístrojů, platí zákon o kalibraci. Tím jsou chráněny především zájmy spotřebitelů. Postižena jsou všechna měřicí zařízení používaná v obchodních nebo úředních transakcích, bezpečnosti práce a ochrany životního prostředí a lékařství . V odvětví užitkových vozidel podléhají pneuhustiče a měřiče tlaku v pneumatikách požadavkům na kalibraci , které jsou kromě zákona o kalibraci upraveny ve vyhlášce o měření a kalibraci (§ 1 odst. 2 č. 4 MessEV).

Potřebuji nebo ne kalibrovaný pneuhustič?

V zásadě oblast použití rozhoduje o tom, zda má být pneuhustič kalibrováný nebo ne. Pokud komerčně pracujete s pneuhustičije kalibrace povinná . Pokud si naopak chcete koupit pneuhustič pouze pro soukromé použití, máte na výběr mezi kalibrovaným nebo nekalibrovaným zařízením. Obecně platí, že kalibrovaná zařízení měří přesněji, takže srovnání cen se rozhodně vyplatí: kalibrované pneuhustiče mohou být dokonce levnější než nekalibrované alternativy!

Jak dlouho je kalibrace platná?

Doba platnosti kalibrace nebo doba kalibrace se může lišit v závislosti na měřicím zařízení. Jakmile je překročen limit pro kalibraci nebo jsou na zařízení provedeny změny, doba kalibrace skončí. Na kalibrovaných pneuhustičích v našem sortimentu je jasně viditelná kalibrační značka: Může to být nálepka nebo malá plomba. Je na něm uveden rok kalibrace. Kalibrace pro hustiče pneumatik jsou platné 2 roky . To znamená, že kalibrace končí na konci následujícího roku.

Důležité: U kalibrovaných zařízení pro huštění pneumatik platnost kalibrace vyprší, jakmile jsou na zařízení provedeny změny, např. lze provést výměnu plnicí hadice.

 

Co by u pneuhustičů nemělo chybět: adaptéry, zástrčky a náhradní duše

Máte již pneuhustič a hledáte dutou kuličkovou jehlu nebo vhodný adaptér na ventilek vašeho kola? Pak si jednoduše projděte naši kategorii huštění pneumatik! Kromě praktických adaptérů pro váš pneuhustič zde najdete také ochranné krytky na tlakoměry, náhradní manometry, náhradní hadičky k pneuhustičům a mnoho dalšího.

I přes široký výběr pneuhustičů v naší nabídce nemůžete najít to, co hledáte? Rádi vám pomůžeme s hledáním – kontaktujte nás a dejte nám vědět, co hledáte!

V případě pomoci s výběrem nás kontaktujte!

Telefon:+420 603 319382

E-mail: info@enaradinastroje.cz

Nejprodávanější

Pneuhustic-Airpress-4300021-12bar-hadice-440-mm
ZDARMAZDARMA 289 Kč –24 %
Původně: 289 Kč  (–24 %)
219 Kč
(181 Kč bez DPH)
Pneuhustic-Airpress-42078-s-bocnim-manometrem-12bar-hadice-455mm
ZDARMAZDARMA 659 Kč –25 %
Původně: 659 Kč  (–25 %)
489 Kč
(404 Kč bez DPH)
Nahradni-manometr-k-pneuhustici-Airpress-4300021-63mm
 
151 Kč
(125 Kč bez DPH)
18 položek celkem
Pneuhustic-Airpress-4300021-12bar-hadice-440-mm
Akce
ZDARMAZDARMA 289 Kč –24 %
181 Kč bez DPH
219 Kč

Základní hobby pneuhustič Airpress 4300021 s měřícím tlakem 0,7-12 bar

Kód: 4300021
Pneuhustic-Airpress-42078-s-bocnim-manometrem-12bar-hadice-455mm
Akce
ZDARMAZDARMA 659 Kč –25 %
404 Kč bez DPH
489 Kč

Pneuhustič Airpress 42078 s bočním manometrem, praktickou pogumovanou rukojetí a připojovací hadicí 455mm

Kód: 42078
Nahradni-manometr-k-pneuhustici-Airpress-4300021-63mm
125 Kč bez DPH
151 Kč

Náhradní manometr k pneuhustiči Airpress 4300021 o průměru 63mm

Kód: 4300021-M
Nahradni-hadicka-k-pneuhustici-Airpress-4300021 - 440mm
92 Kč –14 %
65 Kč bez DPH
79 Kč

Náhradní hadička k pneuhustiči Airpress 4300021 - 440mm

Kód: 4300021-S
pneuhustic-bamax-pro-g-63
Novinka
1 439 Kč bez DPH
1 741 Kč

Pneuhustič Bamax Pro-G 63 s kvalitním manometrem Wika 63mm a hadičkou k plnění pneumatik o délce 75cm

Kód: BX106PG63
pneuhustic-fsn-pro-g-63
Novinka
ZDARMAZDARMA 1 549 Kč –7 %
1 189 Kč bez DPH
1 439 Kč

Pneuhustič FSN PRO-G 63 s dlouhou gumovou hadící 75cm a manometrem Wika  o průměru 63mm.

Kód: BX106PG64
1746 nahradni koncovka pa k pneuhustici 8mm
82 Kč bez DPH
99 Kč

Kvalitní náhradní koncovka z polyamidu k pneuhustiči 8mm

Kód: BX106ED8FG
1743 nahradni koncovka pa k pneuhustici 6mm
82 Kč bez DPH
99 Kč

Kvalitní náhradní koncovka z polyamidu k pneuhustiči 6mm

Kód: BX106ED6FG
Sada-adapteru-k-husteni-Airpress-4300026
98 Kč bez DPH
119 Kč

3-dílná sada adaptérů k huštění Airpress 4300026

Kód: 4300026
BX106G63E
850 Kč bez DPH
1 029 Kč

Pneuhustič Bamax 106G80/E s kvalitní gumovou hadicí 75 cm

Kód: BX106G80E
1749 pneuhustic bamax 106g 80
1 379 Kč bez DPH
1 669 Kč

Pneuhustič Bamax 106G-80 s kvalitní gumovou hadící 100cm

Kód: BX106G80
1752 pneuhustic bamax 106g 80 hom
1 429 Kč bez DPH
1 729 Kč

Pneuhustič Bamax 106G-80 HOM s kalibrovaným manometrem dle EN86/217/EEC

Kód: BX106G80HOM
Nahoru
Další produkty
×

Splátková kalkulačka ESSOX