Sekačky

Široká nabídka travních sekaček jak benzínových, tak elektrických. Dle libosti lze zvolit stupeň výbavy od jednoduché sekačky bez vlastního pojezdu až po sekačku s plynulou regulací rychlosti jízdy, integrovaným mulčovacím systémem, Rotostopem, poskytujícím komplexní bezpečnost a pohodu. Uspokojíme každého zákazníka ať už se jedná o majitele malé předzahrádky či profesionála na údržbu veřejné zeleně. V nabídce najdete sekačky od firem Honda, MTD, Alko. Stiga.

Tipy pro výběr správné sekačky

Pro hrbolatý, svahovitý a nerovný terén případně pozemek s množstvím těžko přístupných míst je nejlepší volbou sekačka s pojezdem. Na malé travnaté plochy, na záhradách rodinných domů je ideálním řešením elektrická sekačka na trávu. Lehké elektrické sekačky umožňují jednoduchou manipulaci a díky nízké hmotnosti a kompaktní konstrukci se s nimi dá bez námahy manévrovat i přes úzké prostory. Další předností je jejich prostorově úspornější skladování. Elektrická sekačka na trávu je malá, kompaktní a lehká. jejich nevýhoda je menší výkon a otravný napájecí kabel, který musíte tahat za sebou. Právě poslední nevýhoda se dá odstranit výběrem akumulátorové sekačky. Tyto sekačky jsou obvzlášť vhodné pro sekání v malých záhradách, obytných oblastech. Akumulátorová sekačka na trávu představuje dokonalou alternativu k elektrickým modelům na 230V.

 

Mulčovače a mulčovací sekačky

 

Při sekání se odřezky v žacím ústrojí rozvíří a přitom se nadrobno posekají. Následně padají v podobě malých částiček zpět do trávy až na zem. Tam nejdříve poskytnou vlhkost, po čase zhnijí a tak přírodní cestou hnojí trávnik.

  1. Mulčování šetří čas - Odpadá sběr a odklízení posekané trávy.
  2. Mulčování šetří peníze - Snížíte Vaše výdaje za hnojiva, nasekaná tráva poskytuje trávniku hodnotné hnojivo.
  3. Mulčování chráni Váš trávnik - Opětovné využití odřezků má pozitivní vedlejší vlivy.  Chrání trávnik před přílišným sluncem a udržuje jeho zdravou zelenou barvu. Aby jste výhody mulčování využili, je potřeba dbát na to, aby jste nikdy neposekali více jako třetinu délky trávy a zároveň nikdy ne více jako 3cm. Proto je důležité udržovat pravidelný sekací cyklus. Zároveň nesekejte brzy ráno, nebo hned po dešti! Tráva by měla být suchá.

 

Robotické sekačky na trávu

 

Speciální a zároveň novější kategórií jsou robotické sekačky. Po tom, jak naprogramujete základní údaje o sečení plochy a okrajů, pracují sekačky úplně samostatně. Při nízkém stavu baterií se sekačka vráti k nabíjecí stanici. Vybavená novou energií pokračuje pak v práci.

 

Nejprodávanější

4230
4230142304230
Značky

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem